Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Vizesi
Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Vizesi
Duyurular Yunanistan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.gr

Yunanistan Başkonsolosluğu İstanbul

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ve diğer Yunanistan Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Yunanistan Vizesi ve Yunanistan Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir.

Yunanistan'ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu'na ve Yunanistan Ankara Büyükelçiliği'ne aittir.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu aynı zamanda Türkiye'de ikamet eden Yunanistan vatandaşlarına evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi konularda hizmet verir.


Yunanistan Başkonsolosluğu İstanbul İletişim

Yunanistan Başkonsolosluğu İstanbul Posta Adresi
Turnacıbaşı sok 22 Beyoğlu, İSTANBUL

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Posta Kodu
34433

Yunanistan  İstanbul Başkonsolosluğu İlçe/Semt
Beyoğlu

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Basın Ataşeliği, Adres
Miralay Seçik Bey sok. No 9 Kat 6 Gümüşsuyu, Istanbul

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, Turizm Ataşeliği Adres
Cumhuriyet Cad. No 181, Kat 5, 34373, Harbiye – İstanbul

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği, Adres
Turnacıbaşı sok 22 Beyoğlu, 34433 İSTANBUL


İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu'nun Görev Bölgeleri

Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova, Zonguldak illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır. Kısa süreli Yunanistan seyahatleri için yapılan vize başvuruları, doğrudan Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edilmemektir.

Kısa süreli Yunanistan vizeleri olarak kabul edilen Yunanistan Turistik Vizesi, Yunanistan Ticari Vizesi, Yunanistan Aile Ziyareti Vizesi ve Yunanistan Transit Vizesi başvuruları Vize Hizmet Merkezlerine yapılmalıdır.


Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

Yunanistan Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Yunanistan Konsolosluğu ve Yunanistan Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Vize Hizmet Merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir.

Ancak uzun süreli Yunanistan vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Yunanistan Konsolosluğu’na veya Yunanistan Büyükelçiliği’ne şahsen başvuru yapılmalıdır. Yunanistan Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Yunanistan Turistik vize, Yunanistan Ticari vize, Yunanistan Aile Ziyareti vizesi ve Yunanistan transit vize başvuruları yapılabilmektedir.   

Yunanistan vize başvurusu  aracı kurumlara yapılmışsa dahi, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi sadece Yunanistan Konsolosluğu’na aittir.


Yunanistan ​İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu görev bölgesinde bulunan kişiler, Yunanistan Vizesi başvurularında ülkeye yapacakları seyahatin amacına uygun evraklar sunmakla yükümlüdür. Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler, eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır. 

Yunanistan vize başvuru formu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız


Yunanistan Turistik Vize Talep Dilekçesi

Yunanistan’a Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Yunanistan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Yunanistan Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

SGK Çalışanları İçin Dilekçe


Yunanistan Ticari Vize Talep Dilekçesi


Yunanistan İstanbul Konsolosluk İşlemleri

Yunanistan Konsolosluğu veYunanistan Büyükelçiliği, Yunanistan Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Yunanistan vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Yunanistan Cumhuriyeti temsilcilikleridir. 

Yunanistan Konsolosluğu ve Yunanistan Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Yunanistan vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye’de ikamet eden Yunanistan vatandaşları apostil ( belge tasdiki), evlilik, dirim (doğum) belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Yunanistan Konsolosluğu,Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.


Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğunun Çalışma Saatleri

Pazartesi- Cuma, Saat: 09:00 - 13.30 arası

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, Ticaret Ataşeliği Çalışma Saatleri
Pazartesi- Cuma, Saat: 09:00 – 16:00 arası

 


Yunanistan ​İstanbul Başkonsolosluğu Resmi Tatil Günleri

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye resmi tatil günlerinde ve Yunanistan resmi tatil günlerinde kapalıdır. 

01.01.2018PazartesiYeni Yıl
19.02.2018PazartesiYunan Dini Bayramı
06.04.2018CumaYunan Dini Bayramı
09.04.2018PazartesiPaskalya
23.04.2018PazartesiUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
01.05.2018SalıEmek ve Dayanışma Günü
28.05.2018PazartesiYunan Dini Bayramı
14 – 15 HaziranPerşembe – CumaRamazan Bayramı
15.08.2018ÇarşambaYunan Dini Bayramı
20 – 24 AğustosPazartesi – CumaKurban Bayramı
30.08.2018PerşembeZafer Bayramı
29.10.2018PazartesiCumhuriyet Bayramı
25 – 26 AralıkSalı – ÇarşambaNoel


Yunanistan Başkonsolosluğu İstanbul Nerede? Yunanistan Başkonsolosluğu'na Nasıl Gidilir?
Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Ulaşım

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, Taksim İstiklal Caddesi Üzerindedir. Yenikapı - Hacıosman metrosunu kullanarak, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu'na kolayca ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 
İstanbul Başkonsolosluğu