Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Vizesi
Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Vizesi
Duyurular Yunanistan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.gr

Yunanistan Başkonsolosluğu İzmir

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu ve diğer Yunanistan Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Yunanistan Vizesi ve Yunanistan Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir.

Yunanistan'a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye'de ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi, Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Yunanistan Ankara Büyükelçiliği'ne aittir.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu aynı zamanda Türkiye'de ikamet eden Yunanistan vatandaşlarına evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi konularda hizmet sunmaktadır.


Yunanistan Başkonsolosluğu İzmir İletişim

Yunanistan Başkonsolosluğu İzmir Posta Adresi
Atatürk Caddesi No.366/1A Alsancak,35220 İzmir, Türkiye

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu Posta Kodu
35220 

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu İlçe/Semt
Alsancak


İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu'nun Görev Bölgeleri

Afyon, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak, Balıkesir illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır. Kısa süreli Yunanistan seyahatleri için yapılan vize başvuruları, doğrudan Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu tarafından kabul edilmemektir.

Kısa süreli Yunanistan vizeleri olarak kabul edilen Yunanistan Turistik Vizesi, Yunanistan Ticari Vizesi, Yunanistan Aile Ziyareti Vizesi ve Yunanistan Transit Vizesi başvuruları Vize Hizmet Merkezlerine yapılmalıdır

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

Yunanistan Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Yunanistan Konsolosluğu ve Yunanistan Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Vize Hizmet Merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir.

Ancak uzun süreli Yunanistan vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Yunanistan Konsolosluğu’na veya Yunanistan Büyükelçiliği’ne şahsen başvuru yapılmalıdır. Yunanistan Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Yunanistan Turistik vize, Yunanistan Ticari vize, Yunanistan Aile Ziyareti vizesi ve Yunanistan transit vize başvuruları yapılabilmektedir.   

Yunanistan vize başvurusu,  aracı kurumlar vesilesiyle yapılmışsa dahi, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi sadece Yunanistan Konsolosluğu’na aittir.


Yunanistan ​İzmir Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu görev bölgesinde bulunan kişiler, Yunanistan Vizesi başvurularında ülkeye yapacakları seyahatin amacına uygun evraklar sunmakla yükümlüdür. Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler, eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır. 

Yunanistan vize başvuru formu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız


Yunanistan Turistik Vize Talep Dilekçesi

Yunanistan’a Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Yunanistan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Yunanistan Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 

SGK'lı Çalışan Dilekçesi


Yunanistan Ticari Vize Talep Dilekçesi


Yunanistan İzmir Konsolosluk İşlemleri

Yunanistan Konsolosluğu ve Yunanistan Büyükelçiliği, Yunanistan Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Yunanistan vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Yunanistan Cumhuriyeti temsilcilikleridir. 

Yunanistan Konsolosluğu ve Yunanistan Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Yunanistan vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye’de ikamet eden Yunanistan vatandaşları apostil ( belge tasdiki), evlilik, dirim (doğum) belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Yunanistan Konsolosluğu,Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir. 


Yunanistan İzmir Başkonsolosluğunun Çalışma Saatleri

Pazartesi- Cuma/ Saat: 09.00-16.00 arası

Yunanistan Başkonsolosluğu İzmir Gişe Saatleri

Konsolosluk bölümü -Vizeler

Telefonla görüşme saatleri
9:00 ile 13:00 arası

Gişe Saatleri
9:15 ile 10:00 arası


Nüfüs Kayıt İşlemleri, Askerlik Tecil İşlemleri, Vesika-Vekaletname-Tadsikname İşlemleri    

Telefonla görüşme saatleri
09:00 ile 14:00 arası

Gişe Saatleri
9:00 ile 16:00 arası

 

Vizeler için Çağrı Merkezi (Bilgi edinmek & randevu)   

Telefonla Görüşme Saatleri
08:30 ile 17:00 arası 

 

Önemli Not: Vize başvuru sahiplerinin, Yunanistan İzmir Konsolosluğu’na vize müracaatı öncesinde mutlaka randevu alınması zorunludur.

 


Yunanistan ​İzmir Başkonsolosluğu 2017 Resmi Tatil Günleri

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu, Türkiye resmi tatil günlerinde ve Yunanistan resmi tatil günlerinde kapalıdır. 

01.01.2018PazartesiYeni Yıl
19.02.2018PazartesiYunan Dini Bayramı
06.04.2018CumaYunan Dini Bayramı
09.04.2018PazartesiPaskalya
23.04.2018PazartesiUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
01.05.2018SalıEmek ve Dayanışma Günü
28.05.2018PazartesiYunan Dini Bayramı
14 – 15 HaziranPerşembe – CumaRamazan Bayramı
15.08.2018ÇarşambaYunan Dini Bayramı
20 – 24 AğustosPazartesi – CumaKurban Bayramı
30.08.2018PerşembeZafer Bayramı
29.10.2018PazartesiCumhuriyet Bayramı
25 – 26 AralıkSalı – ÇarşambaNoel
 

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu Ulaşım

Yunanistan Başkonsolosluğu İzmir Nerede? Yunanistan Başkonsolosluğu'na Nasıl Gidilir?

Yunanistan Başkonsolosluğu, İzmir Alsancak semtinde ve Atatürk Caddesi üzerinde yer almaktadır. Metroyu kullanarak, Yunanistan Başkonsolosluğu'na kolayca ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir Başkonsolosluğu