Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Vizesi
Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Vizesi
Duyurular Yunanistan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mfa.gr

Midilli Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi

Yunanistan'ın Midilli adasına seyahat etmeyi planlayan T.C. vatandaşları Yunanistan kağı vizesi ile Midilli'ye seyahat edebileceklerdir. Midilli adası vizesi Yunanistan kap vizesi kapsamındaki vizelerden biridir. Midilli vizesi ile Yunanistan'ın Midilli adasına girişte gümrükten alınacak kapı vizesi Midilli ve Yunanistan kapı vizesinin geçerli olduğu diğer adalarda en fazla 15 gün süre ile geçerlidir. Yunanistan kapı vizesi uygulaması kapsamındaki Midilli vizesi Schengen vizesi değildir ve ancak kapı vizesinin geçerli olduğu adalarda geçerlidir.

Midilli vizesi için evrakların eksiksiz olarak seyahatten 4 iş günü öncesine kadar seyahat acentesine teslim edilmesi gerekmektedir. Midilli vizesi için işlem yapan seyahat acenteleri ve vize merkezleri Yunanistan Konsolosluğunun akredite ettiği kurumlardır. Yunanistan kapı vizesi ile Midilli adasına seyahat edecek kişiler kapı vizesi kapsamının dışındaki yerlere seyahat edemezler ve standart chenge vize prosedürleri Yunanistan kağı vizesi ve Midilli vizesi başvurularında geçerli değildir. Ancak Yunanistan kapı vizesinin geçerli olduğu adalarda geçerlidir.

Midilli dışında diğer adalara da seyahat edileceği durumlarda seyahat planının Yunanistan kapı vizesi dilekçesinde belirtilmesi, seyahat edilecek diğer adaların bu dilekçede yer alması gerekir ancak unutulmamalıdır ki adı geçen adaların Yunanistan kapı vizesi uygulaması dahilindeki adalar olması gerekmektedir. 

Yunanistan Midilli Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi

Midilli Vizesi Başvurusu ve Başvuru Formu

Yunanistan Midilli kapı vizesi formu Schengen vizesi başvuru ile aynıdır ancak kapı vizesi Schengen vizesi demek değildir. Yunanistan kapı vizesi formu ücretsiz bir formdur sitemizde Yunanistan Vize Başvuru Formu sayfamızdan indirilebilmektedir. Ancak form doldurulurken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur Yunanistan kapı vizesi formu doldurulurken talep ettiğinizi vize türünün Schengen vizesi olmadığının bilince olmanızdır. Midilli kapı vizesi ile Yunanistan anakarasına havayoluyla, karayoluyla veya deniz yolu giriş yapamazsınız.

Yunanistan kapı vizesi dailindeki Midilli vizesinin başvuru formunda verdiğinizi bilgiler ile seyahat acentesine ibraz ettiğiniz evraklar arasında uyum olmalıdır. Pasaport numaranızı, adınızı soyadınızı, diğer kimlik bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olun. Adınızı soyadınızı aynen pasaportunuzda yazdığı şekilde yazın.  

Yunanistan kapı vizesi formunda “Otel ve Konaklanacak Yerin Geçici Adresi ve E-mail adresi” bölümüne Midilli, Kos, Rodos, Sakız, Sisam, Meis adalarında daha önceden otel rezervasyonunuzu konfirme ettiğiniz otelin adresini ve e-posta adresini yazmanız gerekmektedir. Bu formda adı ve adresini belirttiğiniz otelde kalmadığınız taktirde gün başına 650 Euro para cezası ödemek zorunda kalırsınız.

Yunanistan kapı vizesi uygulamasında satın alınmış Midilli feribot biletleri ve Midilli'de konaklamaya dair konfirme edilmiş otel rezervasyonları mecburi kılınmıştır. Günü birlik Midilli seyahatlerinde otel rezervasyonu zorunluluğu bulunmayabilir ancak bu konuda Yunanistan kapı vizesi işlemlerini yaptığınız seyahat acentesinde bilgi alabilirsiniz. Otel rezervasyonlarında booking’in kesinlikle kabul edilmediğini de unutmamanızı tavsiye ederiz.

 

 

 

Midilli Vizesi