Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Vizesi
Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Vizesi
Duyurular Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.mfa.gr

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan vizesi başvurusu sırasında talep edilen vize ücreti Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Yunanistan Turistik Vizesi ve Yunanistan Ticari Vizesi başvuru güncel ücretleri 60 Euro olarak belirlenmiştir. Vize başvuru ücretlerinin tümü konsolosluk tarafından Euro cinsinden kabul edilmektedir. Yunanistan vize ücretleri vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Ödenmesi gereken vize ücretleri için en uygun yanıta ulaşabilmek adına öncelikle seyahat amacının ve başvuru yapılacak vize türünün ve seyahat süresinin belirlenmesi gerekmektedir. Vize ücreti içerisinde konsolosluk vize harcı ve vize başvuru merkezi danışmanlığına tekabül eden hizmet bedeli yer almaktadır. 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle vize ücretleri başvuru esnasında yalnızca nakit ve Euro para birimi olarak tahsis edilmektedir. 

Yunanistan vize başvuru ücretleri Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirli aralıklarla dönemsel olarak güncellenmektedir. Başvuru öncesinde son belirlenen vize ücret detayına ulaşmış olmak başvuru aşamasında herhangi bir sorun yaşamamak adına önem arz etmektedir. Vize ücreti ve vize başvuru merkezine ait hizmet bedeli her bir başvuru için geçerlilik göstermektedir. Yunanistan vize başvuru aşamasında 20 Euro olarak belirlenen akredite vize merkezi hizmet bedeli vize ücretinin talep edilmediği durumlarda da ödenmektedir. 

Vize Türlerine Göre Vize Ücretleri 

Yunanistan D Vizesi Türleri kapsamında yer alan vize türleri ve Yunanistan Schengen vizesine ait konsolosluk tarafından belirlenmiş ücretlerin farklılık göstermesi nedeniyle vize başvurusu öncesinde Yunanistan Konsolosluğu ya da yetkili vize merkezleri aracılığı ile ücretlerin konfirme edilmesi gerekmektedir. Yunanistan Kapı Vizesi dahilinde ödenmesi gereken vize ücretleri başvuru gerçekleştirilen akredite seyahat acentalarına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Yunanistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi turistik vize kapsamında yer alması nedeniyle güncel Turistik Vize ücreti geçerlilik göstermektedir.  

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan Vize Ücreti Önemli Hususlar

Vize Ücreti Muafiyetleri 

Yunanistan Vize Ücreti